Якою мовою Googl`ять в Україні: десятка найпопулярніших слів

Щорічно 21 лютого, починаючи з 2000 року, відзначають Міжнародний день рідної мови. Тому ми вирішили подивитися, якою мовою в Україні пишуть пошукові запити.

На сесії Генеральної асамблеї ЮНЕСКО у 1999 році було оголошено про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності. Із 6тисяч мов світу близько половині загрожує зникнення,тому ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності. Організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Ми за допомогою "GoogleTrends"вирішили перевірити, якою мовою пишуть пошукові запити в Україні. Для цього ми підібрали десятку найпоширеніших слів у запитах. Нижче будуть наведені підсумки за результатами пошукових запитів протягом останніх 12 місяців, а саме за період з 24 лютого 2019 лютого по 16 лютого 2020 року.

Украина/Україна

Половина території України «гуглить» назву країни російською мовою. Найменше пошукових запитів російською мовою у Тернопільській області (26) та Криму (17). У "GoogleTrends"цей показник називається «рівень заціквленості темою».

А ось і найпоширеніші запити:

За кількістю запитів українською високі показники у декількох областях: Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська, Волинська, Львівська. Абсолютна більшість – у Рівненській області.

Славянск/Слов’янськ

Як показує Google, наше місто російською в основному шукають у Донецькій області. Хоча, цілком можливо, що в інших областях ним просто не цікавляться.

Якщо дивитися на запити, то шукають розклад електричок, ЦНАП, університет та різні заклади.

Хоча Слов’янськом теж не дуже цікавляться, навіть менше, ніж Славянском.

Работа/Робота

Работа цікавить теж переважно східну, центральну, південну та північну частину України. У західній частині найменша кількість запитів російською.

А "роботу", навпаки, шукають переважно у західній частині країни. Хоча із цим запитом співпадає не тільки пошук роботи, а й пошук фільму «Дитя робота».

Новости/Новини

«Новостями» цікавляться на сході та півдні країни. Ось що у трендах пошуку:

"Новини" абсолютна більшість шукає у Волинській області. Серед трендів – новини про Зеленського, вибори та Заворотнюк. 

Коронавирус/Коронавірус

Із китайським вірусом взагалі все цікаво. По вірус багато областей googl`ять. Дуже ця тема цікавить жителів Харківської та Одеської областей.

Якщо вірити GoogleTrends, українською назву вірусу шукають тільки у Львівській області.

Зеленский/Зеленський

Про "Владимира Зеленского" найбільше шукають на сході, півдні та у центральній частині країни.

Прізвище Президента українською у запитах пишуть переважно у західній частині. Лідери – Тернопільська, Івано-Франківська, Львівська та Волинська області.

Восток/Схід

Тепер подивимось, де якою мовою пишуть запити про східні області, а також про все, що пов’язано із цим ключовим словом. Це також можуть бути тури у східні країни, назви фільмів, найменування установ. Виходить так, що запитів «Восток» найбільше в Одеській, Донецькій, Харківській, Луганській областях.

По запиту «Схід» Google видає тільки Луганську область. Шукають Азимут, систему координат, схід сонця, «Схід рок 2019».

Война/Війна

Це актуальне для нашої країни слово більш-менш рівномірно шукають в усіх областях. По запиту російського слова «война» найбільше результатів у Донецькій, Луганській областях та Криму.

За результатами пошуку по слову «війна» картина така:

Фильмы/Фільми

Щодо «фильмов» легше сказати, де їх шукають найменше – у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Рівненській, Волинській областях.

Лідери запитів – фільми 2019 та 2020 років, Оксана Байрак, Сергей Бурунов, Квентин Тарантино.

Ці ж п’ять областей віддають перевагу українському слову «фільми». У трендах пошуків опинилися «Захар Беркут», «Гемини», Marvel, кращі фільми.

Скачать/Завантажити

А тепер найулюбленіший запит. Качають у більшості музику. От декілька трендових запитів: BillieEilish, Артур Пирожков, алкоголичка, девочка война, пчеловод, сердцеедка.

По слову «завантажити» трохи інші результати, переважно додатки, операційні системи, месенджери.