Треба з чогось починати: що пропонують еко-активісти для сортування сміття у Слов'янську

Зустріч еко-активістів у Друкарні 17 лютого була присвячена сортуванню сміття у місті та ситуації, яка склалась на Слов'янському курорті. 

Усі вже згодні з тим, що із сміттям та його вивозом у Слов'янську треба щось робити. Тим паче, що багато міст України вже впроваджують програми сортування сміття. Обговорення розпочалося із вражаючої цифри: станом на 2017 рік Україна за 12 місяців виробила 10 млн. тон сміття. Приблизно три млн. тонн з цього об'єму - сміття, яке можна перероблювати в якості вторинної сировини.

Щодо Слов'янська, то, на думку еко-активістів, багато хто тут був би готовий сортувати сміття, якби для цього були можливості. Але у процесі обговорення озвучили декілька проблем, які цей процес поки що унеможливлюють: контейнерів у місті не вистачає - вандали їх періодично псують; поки що не запрацював полігон ТПВ, рекультивація котрого тривала протягом минулого року. Відсортоване сміття, до того ж, треба вивозити туди, де його будуть відправляти на переробку, а не просто складати в одну купу - поблизу міста таких об'єктів поки що немає.

Читайте: В Славянске собираются создать центр по переработке опавших листьев

Напрацювали декілька варіантів того, як почати сортувати. По-перше, не слід чекати, поки на ідею місто виділить гроші, а слід шукати грантові програми та виходити на діалог із зацікавленими підприємцями. По-друге, просвітницька діяльність серед населення все ж потрібна, аби люди розуміли, для чого взагалі сортувати, яка з цього користь, як зекономити, якими скористатися лайфхаками для заміни полієтилену. Ще один варіант - залучили для початку школярів, студентів та викладачів, поставити на пробу декілька контейнерів на територіях навчальних закладів та подивитись, що з цього вийде.

Читайте: Альтернатива есть всегда: чем заменить полиэтилен в быту

Друга частина зустрічі була присвячена Слов'янському курорту. Теж не дуже просте питання. Пропозиція була така: оскільки зараз військові залишили Словкурорт, то уся територія вільна, тому було б непогано влаштувати суботник. Але проблема у тому, що до 2023 року Словкурорт знаходиться у роспорядженні Укрпрофоздоровниці. Тому, поки територія не повернеться у власність міста, ніхто не може проводити там роботи без дозводу підприємства, або окрім нього самого. Але на Словкурорті є територія комунальної класності - там можна робити будь-які проєкти, окрім капітального будівництва.

Читайте: Хто може стати новим керівником Слов'янського курорту