У Слов’янську чисельна кількість шпаківень, або ж "міні будинків" для птахів. Так люди намагаються врятувати пернатих від золоду і голоду. Вихованиця гуртка журналістики Анастасія Мазурик пройшлася містом, сфотографувала шпаківні і виявила цікаві факти.
Птахи можуть пересидіти холодний час пік, врятуватися від холоду, або просто поїсти у своїх "будиночках". Люди намагаються зробити як краще, щоб допомогти маленьким друзям. Та чи правда вони роблять краще?
Насправді, багато шпаківень були зроблені з пластикових пляшок. Звичайно, це гарно та економно, заощаджує час та кошти, але при цьому шкодить навколишньому середовищу. А деякі види пластику несуть пряму загрозу і здоров’ю.
Так, при виробництві полікарбонату, з якого виготовлюють деякий посуд, використовується Бісфенол, який, згідно деяких досліджень західних вчених, викликає гормональні порушення, що може призвести до багатьох хвороб.
Саме тому, хоч виготовленя шпаківень із пластику - це швидко, місцями гарно та економно, але радимо проявляти любов до оточуючого середовища і птахів, і виготовляти ці будиночки з деревини, або інших безпечних матеріалів. Це значно довше, але не руйнує баланс природи з людиною і, якщо чесно, виглядає набагато естетичніше.
Далі фотопідборка шпаківень Слов’янська.
Анастасія Мазурік, 10 клас