Багато залежить від будинку: у "Слов'янськтепломережі" пояснили про тарифи

Журналісти разом із керівництвом "Слов'янськтепломережі" продовжили розбиратися із тарифами за тепло у грудні та січні.

Вчора, 11 лютого, у кабінеті міського голови заступниця начальника відділу реалізації "Слов'янськтепломережа" Катерина Соловйова розповіла про температурний режим, на який спиралися протягом грудня та січня. Середня температура в грудні +2 градуси, у січні +0,2 градуси.

Читайте: У грудні - 700, у січні - 1300: чому слов'янці отримали великі платіжки за тепло

Сьогодні журналисти разом із Катериною Соловйовою продовжили розбирати тарифи за спожите тепло протягом двох зимових місяців. Цього разу розбиралися на прикладах квитанцій, які журналісти принесли із собою. Ми, у свою чергу, пояснимо на прикладі квитанцій, яку із собою взяв журналіст сайту 6262.

У багатоповерховому будинку встановлений теплолічильник, який пройшов державну повірку. Таким чином, розмір сплати за тепло для мешканців будинку нараховується згідно показників лічильника. У грудні жителі двокімнатної квартири спожили 0,014 ГКал за 1 м кв, у січні - 0,021 ГКал за 1 м кв. 

Різниця між двома місяцями у гігакалоріях - 0,07. Далі цю різницю розділили на грудневий показник, тобто на 0,014. Із цих розрахунків вийшло, що у січні у цій квартирі спожили майже на 53% тепла більше. У грошовому еквіваленті теж виходить близько 53%. 

Але, незважаючи на цифри, які свідчать про велику кількість спожитого тепла, у квартирі температура не підіймалася вище +18 градусів, доводилося ходити у теплому одязі. Катерина Соловйова пояснила, що причина може бути у самому будинку: наскільки утеплений дах та фасад, в якої кількости мешканців ще стоять старі дерев'яні вікна, чи є тріщини та протяги, вік будинку. І ще багато особливостей самої будівля впливають на те, наскільки тепло у квартирах.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал.