Вчора повідомили, що фільм українського виорбництва, який зараз крутять по всім кінотеатрам України (майже всім), у Краматорську має пройти пробний перегляд, щоб транслюватися там на весь час прокату.
Про це повідомили на офіційній сторінці фільму. Йшлося про те, що кінострічка буде транслюватися у місті тільки за умови, якщо на пробний сеанс фільму будуть викуплені всі квитки у залі. 200 місць кінозалу мають бути заповнені. Пробний показ фільму, зазначили на сторінці, назначили на 8:15 ранку суботи, 18 січня. Багатьох жителів Краматорська обурило те, що для трансляції кінострічки кінотеатр поставив умови пробного перегляду. Також здивував і час, який призначили на фільм. Адже 8 ранку вихідного дня може бути занадто незручним часом для тих, хто хоче відпочити.
За вечір пост набрав більше тисячі поширень, а люди висловлювали своє обурення, збиралися на перегляд, дехто навіть був готовий оплатити квитки іншим.
Вже сьогодні стало відомо, що кінотеатр Краматорська таки буде транслювати фільм тиждень: з 16 по 22 січня о 16:30.
Адміністраторка кінотеатру Світлана повідомила: інформація про те, що фільм мав показуватися о 8:15 ранку - неправдива. Адже вони розпочинають роботу з 10:00 ранку. А хто запустив інформацію про те, що фільм має пройти пробний перегляд - невідомо.
З цим же питанням ми звернулися до представників фільму, на що отримали відповідь, що "Під натиском громади, кінотеатр змінив розклад. Після вчорашнього посту у ФБ стало зрозуміло, що попит буде, й кінотеатр змінив свою позицію".
У Слов’янську фільм прийняли і вже з 16 січня його можна буде подивитися у кінотеатрі.
Багато людей в коментарях під дописом фільму почали жалітися на те, що українські фільми на Донбасі не популярні серед кінотеатрів. Не завжди і не всі українські фільми транслюють тут. Говорять люди і про те, що часто сеанси виставляють у незручний час спеціально.
Насправді, я і сама не раз обурювалася тим, що "Іловайськ" транслювали об 11 дня, коли всі працюють. Або що "Невидимий батальйон" крутили о третій дня, коли всі на роботі (хоча тоді таки вдалося відвідати перегляд). Але при цьому був і Захар Беркут ввечері, і "Заборонений" останнім сеансом.
Читайте: У Слов'янську відбулась прем'єра фільму про жінок у війні з Росією
При цьому всьому у порівнянні з багатьма іншими фільмами складається враження, що українське кіно утискають. Чи дійсно це так?
Насправді ми розуміємо, що кінотеатри мають заробляти на трансляції своїх фільмів. Частіше за все саме це стає причиною того, що той або інший фільм не транслюється у якомусь місті. На жаль, на українські фільми дійсно ходить значно менше людей, ніж на голівудські або іноземні кінострічки.
Читайте: Чому я підтримую українське кіно
У Слов’янському кінотеатрі розповіли, що ставлять українські фільми. Ми поспілкувалися з директоркою Слов’янського кінотеатру. Нам розповіли про те, що дуже часто говорять, що українські фільми не хочуть ставити через політичні переконання. Але насправді все не так. Адже кінотеатри керуються певним екранним часом, за який хочуть показати якомога більше фільмів. Окрім того, кінотеатр має заробляти на фільмах.
Як приклад, розповідають про один з нових українських фільмів, сеанс якого був о 13:00, 19:00, 21:00. При всьому різноманітті часу, на сеанс приходило 5-7 людей. Це є невигідним. І, звичайно, адміністрація кінотеатрів розставляє сеанси так, щоб зібрати якомога більше людей на перегляди, адже від цього залежить їх безпосередній заробіток.
При цьому, кінотеатр бере собі достатньо українських фільмів. Але перевага надається тим, які мали активну рекламу та будуть мати попит серед глядачів. Враховуючи те, що на українські фільми завжди приходить менше людей, ніж на іноземні. Окрім того, для фільму має бути вільний час.
Думки мешканців Слов’янська і Краматорська різні. Багато хто з них говорить про те, що всі українські фільми мають транслюватися у кінотеатрах.
"Ми ж не вимагаємо транслювати індійські, або португальські фільми. Ми вимагаємо своє - українське. А коли їх не транслюють у наших українських кінотеатрах - це утискання мене, як громадянина України", - обурюється Євген.
"У нас ці фільми хіба є в прокаті? Я щось схвальні відгуки лише з інших регіонів України читаю. А анонси погортаю у Слов’янську - там зась ( І в Краматорську, якби не організатори та патріоти-активісти, й цього б не було", - пише Катерина зі Слов’янська.
"Да, было бы неплохо давать некоторую приоритетность фильмам украинского производства", - говорить Максим з Краматорська.
"Вообще у нас то в городе и "Червоний" показывали, и "Донбасс" был, и "Захар Беркут". В принципе фильмов очень много выходит и в кинотеатре с одним залом далеко не все показывают. Я в этом не вижу проблемы...", - говорить Антон з Краматорська.
На жаль, виходить, що українське кіно користується не таким попитом, як іноземні стрічки. З цього і виходить те, що ці фільми ставлять у незручний для інших час, або не ставлять взагалі.
Система проста: більше попиту - зручніше час - довше у прокаті.
Про те, які фільми дивляться у Слов’янську частіше, читайте у наступних матеріалах.