Голова Слов’янського міськрайонного суду Тетяна Хаустова про судову реформу

Україна після розпаду СРСР успадкувала судову систему Радянського Союзу. Тож суть судової реформи – зробити в Україні сучасну європейську систему правосуддя.

Раніше всі ланки судової системи були підпорядковані політичному керівництву та виконували вказівки правлячої верхівки, ствоюючи видимість правосуддя. Згідно дослідження USAID, у 2015 році судам України довіряло 5% населення. Тому виникла необхідність змінювати судову систему в цілому з пострадянського типу на європейський взірець. 

Перші зміни розпочали вводити у 2016 році. Головною зміною стало введення трерівневої системи судів замість чотирьохрівневої. Окрім того, окремим суддям підвищили грошову винагороду, також реформа мала за собою нести зміни у кваліфікаційному оцінюванні суддів, введення "адвокатської монополії", перехід до електронного судочинства та деякі інші пункти.

Про те, як реалізувалася судова реформа у Слов’янську розповіла голова Слов’янського міськрайонного суду Тетяна Анатоліївна Хаустова.

Проект реалізується за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», яка виконується міжнародною організацією Internews.

Детальніше у відео: