Що знають слов’янці про судову реформу та чи довіряють суддям (опитування)

Чи стикалися мешканці Слов’янська з судовою системою та що знають про реформу. 

Судова реформа в Україні стартувала у 2016 році. Вона вимагала внесення змін до Конституції України, а також до низки законів, пов’язаних із системою судочинства.

Одним із основних кроків стало усунення Верховної Ради від питань призначення та звільнення суддів. Ці повноваження поклали на Вищу раду правосуддя – незалежний орган судової влади. У рамках реформи судову систему України було скорочено до трьох рівнів. Багато уваги приділили кадровим питанням з метою подолання корупції серед суддів та підвищити довіру населення до представників цієї професії, було утворено Громадську раду доброчесності. 

Ці зміни бурхливо проваджували та обговорювали між собою люди, які працюють у цій сфері. А як щодо звичайних громадян, які не мают відношення до судової системи. Чи доводилось їм стикатися з судами, чи довіряють вони їм та що знають про судову реформу. Про це ми дізнавалися у місцевих мешканців міста. 

 Проект реалізується за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», яка виконується міжнародною організацією Internews.