Новий (старий) депутат від Слов’янська. Юрій Солод - хто він і що про нього відомо

Слов’янськ обрав Юрія Солода депутатом від 47 округу. Таким чином він продовжить свою діяльність, адже був депутатом по Слов’янську у минулі роки.
Ми зробили досьє кандидата в депутати. Хто він такий, чим займався і займається, та чи сумлінно виконував свої депутатські обов’язки попередні роки роботи.

Інформація взята з відкритих джерел.

Читайте: Юрій Солод і "Опозиційна платформа - За життя". Як проголосував Слов’янськ

Політика

Так, Юрій Солод - народний депутат. Політику депутата можна назвати проросійською. Представляє політичну партію «Опозиційна платформа – за життя». Лідером партії є Юрій Бойко, який активно просуває ідею налагодження стосунків з Росією та перемовин з ОРДЛО. Про це він неодноразово заявляв у ЗМІ і, навіть, літав до Росії. Юрій Солод, як член партії, підтримує ці ініціативи.

У своїй передвиборній програмі Солод прямо говорить про бажання припинити "збройний конфлікт" шляхом мирних перемовин зі всіма сторонами конфлікту та подолання протиріч з Росією. 

Сторінка партії ведеться російською мовою. Так само, як і особиста сторінка депутата. Також на сторінці у Facebook дається посилання на сторінку політика у заблокованій в Україні соціалькій мережі ВК.

Під час виборчої кампанії Юрія Солода активно підтримувала колишня мер Слов’янська Неля Штепа, яку зараз судять за сепаратизм. У 2014 році, під час окупації Слов’янська, вона співпрацювала з бойовиками, а людей, які захоплювали відділ поліції, називала "наши ребята".

Юрій Солод вже був обраний в депутати у Слов’янську в 2014 році. І, як зазначають на аналітичному порталі "Слово і діло", не виконав жодної зі своїх попередніх обіцянок виборцям. До того ж, був досить інертним депутатом, який не брав активної участі у пленарних засіданнях.

На сайті Верховної Ради показано, скільки разів був присутній та відсутній депутат. Так, за інформацією Реєстрації за допомогою електронної системи, депутат був присутній 462 рази, відсутній - 127.

В той же час письмова реєстрація депутата показує, що присутнім він був 143 рази, відсутній з невідомих причин - 438 разів. Тож, інформація в електронній реєстрації та письмовій реєстрації має значну різницю.

Враховуючи, що дуже часто депутати однієї партії спокійно можуть не лише проходити електронну реєстрацію за іншого, а й голосувати замість нього, то такій різниці цифр можна не дивуватися.

При цьому депутат не мав жодних виступів. За 5 років ним було подано 15 депутатських запитів. З них 10 до Кабінету Міністрів України.

Життя

Народився 27 квітня 1972 року (47 років) в селі Червоний Кут Антрацитівського району Луганської області в родині лікарів. Має три вищих освіти.

Юрій Солод одружений. Дружина - екс-міністр соціальної політики Наталія Королевська, а також діючий депутат від тієї самої партії «Опозиційна платформа – за життя». Майже у всіх своїх поїздках до виборців вони подорожують разом. У більшості випадків саме Наталія Королевська публічно просуває свого чоловіка та виступає за нього. 

За роботу Юрія Солода відомо небагато. Сам він на своїй сторінці говорить про те, що з 1991 до 2003 року пройшов трудовий шлях від робітника до керівника інвестиційних і бізнес проектів.

За інформацією з відкритих джерел, сім'я Солода, як і сімейство Королівських, в 90-х роках займалася металобрухтовим бізнесом. Після того, як сім'ї об'єдналися, відбулося злиття бізнесів. В результаті у 2000 році Юрієм Солодом і Наталією Королевською була створена компанія «Укрспецмет». Зараз, за даними YouControl, товариство припинило свою діяльність, але має податкову заборгованість.

Наразі ходять розмови і чутки про те, що сім’я продовжує вести бізнес на окупованих територіях, хоча офіційних підтверджень цьому немає.

Декларація

У сім’ї Солод-Королевська в офіційній декларазії НАЗК за 2018 рік зареєстрована одна квартира в Києві ( 271 м2, вартістю на момент набуття - 8 млн 199 тисяч 180 гривень), офіс та земельна ділянка в Луганській області, автомобіль MERCEDES-BENZ 2013 року випуску.

Окрім того, Солод декларує 750 тисяч євро, 550 тисяч доларів та 150 тисяч гривень готівкових коштів. Є кошти на банківському рахунку. Детальніше можна подивитися в декларації.