Слов’янськ обрав Юрія Солода депутатом від 47 округу. Таким чином він продовжить свою діяльність, адже був депутатом по Слов’янську у минулі роки.
Ми зробили досьє кандидата в депутати. Хто він такий, чим займався і займається, та чи сумлінно виконував свої депутатські обов’язки попередні роки роботи.
Інформація взята з відкритих джерел.
Читайте: Юрій Солод і "Опозиційна платформа - За життя". Як проголосував Слов’янськ
Політика
Так, Юрій Солод - народний депутат. Політику депутата можна назвати проросійською. Представляє політичну партію «Опозиційна платформа – за життя». Лідером партії є Юрій Бойко, який активно просуває ідею налагодження стосунків з Росією та перемовин з ОРДЛО. Про це він неодноразово заявляв у ЗМІ і, навіть, літав до Росії. Юрій Солод, як член партії, підтримує ці ініціативи.
У своїй передвиборній програмі Солод прямо говорить про бажання припинити "збройний конфлікт" шляхом мирних перемовин зі всіма сторонами конфлікту та подолання протиріч з Росією.
Сторінка партії ведеться російською мовою. Так само, як і особиста сторінка депутата. Також на сторінці у Facebook дається посилання на сторінку політика у заблокованій в Україні соціалькій мережі ВК.
Під час виборчої кампанії Юрія Солода активно підтримувала колишня мер Слов’янська Неля Штепа, яку зараз судять за сепаратизм. У 2014 році, під час окупації Слов’янська, вона співпрацювала з бойовиками, а людей, які захоплювали відділ поліції, називала "наши ребята".
Юрій Солод вже був обраний в депутати у Слов’янську в 2014 році. І, як зазначають на аналітичному порталі "Слово і діло", не виконав жодної зі своїх попередніх обіцянок виборцям. До того ж, був досить інертним депутатом, який не брав активної участі у пленарних засіданнях.
На сайті Верховної Ради показано, скільки разів був присутній та відсутній депутат. Так, за інформацією Реєстрації за допомогою електронної системи, депутат був присутній 462 рази, відсутній - 127.
В той же час письмова реєстрація депутата показує, що присутнім він був 143 рази, відсутній з невідомих причин - 438 разів. Тож, інформація в електронній реєстрації та письмовій реєстрації має значну різницю.
Враховуючи, що дуже часто депутати однієї партії спокійно можуть не лише проходити електронну реєстрацію за іншого, а й голосувати замість нього, то такій різниці цифр можна не дивуватися.
При цьому депутат не мав жодних виступів. За 5 років ним було подано 15 депутатських запитів. З них 10 до Кабінету Міністрів України.