Сайт 6262.com.ua запускає серію відеосюжетів про "миротворців" - організації, які виконують гуманітарну міссію на Донбасі. З початком війни, потреби регіону кардинально змінилися, а населенню необхідна була особлива увага. В цей час на допомогу почали приходити різноманітні міжнародні організації. Кожна з них виконує свою функцію.
Серед тих, про кого ми розкажемо, Карітас, Червоний Хрест, Право на допомогу та Halo Trust.
Затягнута війна змушує міжнародні організації залишатися на Донбасі та продовжувати допомагати мирним жителям, переселенцям. Але, якщо у повоєнному Слов’янську у 2014-2015 роках були одні потреби: відновлення зрйнованих будинків, харчі, одяг, матеріальна допомога, то у 2019 потреби змінилися. Наразі людям більше допомагають соціалізуватися у суспільстві, знайти себе, здобути професію або освіту. Це нематеріальні потреби.
Першою організацєю, про яку ми розкажемо, є "Карітас".
З початком конфлікту на Донбасі, у Слов’янську розпочав свою роботу Міжнародний благодійний фонд "Карітас", який працює на сході України і досі.
Як і раніше, вони безкоштовно надають допомогу вразливим категоріям населення, в тому числі внутрішньо переміщеним особам і дітям. І якщо раніше головні потреби людей були матеріальними (продукти харчування, відновлення будинків, одяг), то зараз йде активний процес їх адаптації у мирному житті. У Карітасі вчать базовим потребам: тайм-менеджменту, юридичним деталям, соціалізації.
Головними відвідувачами Карітасу були і залишаються діти.
Олександра Пилипенко
Лідія Хаустова