У слов'янській центральній бібліотеці розповідали про військових жінок та людей "сірої зони"

Вчора, 4 липня, напередодні Дня звільнення Слов'янська від російської окупації в центральній бібліотеці ім. М. Петренка презентували видання про російсько-українську війну.

Презентація була присвячена книжкам "Дівчата зрізають коси" авторства Євгенії Подобної (журналістка, воєнна кореспондентка, письменниця) та "Люди "сірої зони", над якою працювали Анна Андрієвська та Олена Халімон.

Тож, і ми розповімо трохи про ці книги. "Дівчата зрізають коси" присвячена історіям жінок, які були безпосередньо на передовій та брали участь у військових операціях з 2014 по 2018 рік. Книга складається з 25 історій, які розповідають самі героїні. Як призналася Євгенія Подобна, частина ціх історій, які спочатку були записані на диктофон, розшифровувалася у Слов'янську. За її словами, коли пишеш книгу про війну, найскладніше - неписати без перебільшень, зайвого героїзму та ідеалізації. Тому все записано дослівно.

Тут є добробатівці, медики, кухарі, снайпери. Деякі досі залишаться на передовій. Однієї з героїнь, Яни Червоної, нажаль, вже не стало. Є історія жінки, яка збирала трупи. Героїні тут діляться спогадами про військові операції, польовий побут, побратимів. Росповідають про повернення з війни. Про все кажуть відверто, емоційно, не бояться відкривати переживання та емоції. Але авторка запевняє, що книга читається легко, наповнює натхненням і пробуджує бажання жити та діяти.

Інша книга, "Люди "сірої зони" присвячена історіям людей, які були вимушені відстоювати свою проукраїнську позицію в умовах анексії Криму. Тут очевидці перших тижнів окупації півострова згадують, як зіткнулися з переслідуваннями, знущаннями, незаконними позбавленнями волі та ще багатьма протиправними діями з боку російских спецслужб та силових структур. Головна ідея книги наступна: не вірте, що окупація Криму проходила без жодного супротиву, жертв та пострілів. Не вірте, що усе населення бажало приєднання до Росії. Книга читається важче, ніж попередня, тому авторки радять робити перерви між поринаннями у ці історії.