15 травня до Слов'янська завітав Спеціальний представник державного департаменту США по Україні Курт Волкер. В рамках прес-конференції він відповів на питання журналістів і поділився своїми думками щодо ситуації на Донбасі.
Читайте: Сьогодні Слов'янськ відвідали поважні гості з США (фото)
Перше, що зазначив у своїй промові пан Волкер було його бажання поновити інтерес і увагу не тільки європейських країн, але й всього світу до конфлікту на Донбасі.
"Ми є свідками трагедії, яка відбувається на наших очах", - зазначив пан Волкер про читуацію на Сході України.
"Є декілька речей, про які люди повинні знати. Продовольча безпека стає проблемою, яка поглиблюється для майже мільйона мешканців Донецької і Луганської областей. Фізична безпека є дуже гострим питанням для сотень тисяч людей, що живуть наближено до лінії конфлікту. Економічна безпека є проблемою для мільйонів людей, тому що через війну багато підприємств припинило свою діяльність, що призвело до втрати роботи людьми...", - перелічив представник США головні проблеми на Донбасі.
Під час конференції піднімали і питання миротворців на Донбасі.
"Пропозиція Росії розмістити миротворців уздовж лінії вогню тільки посилить поділ країни. Альтернатива, запропонована США, Францією і Німеччиною, - введення миротворчої місії ООН на всій території для забезпечення безпеки на окупованій території. У тому числі - контроль за українсько-російським кордоном. Якби цей план був реалізований, це б створило умови для відновлення миру, а згодом і проведення виборів, прийняття закону про амністію та інших пунктів Мінських угод. Якщо ці умови будуть виконані, це послужить механізмом повернення контролю України над цими територіями", - зазначив Волкер.
Окрім того пан Волкер додав, що Україна повинна бути взірцем для окупованих територій, щоб її мешканці прагнули воз'єднатися з територією.
На питання про те, чи не збираються представники США відвідати Донецьк або Луганськ Волкер відповів, що із задоволенням поїде в ті міста, коли там буде відновлений мир і вони офіційно повернуться під контроль України.