Завтра, 23 вересня, у Центральній бібліотеці ім.Михайла Петренка з 13:00 до 18:00 п'ять українських митців експонуватимуть свої роботи, що народилися під час участі в мистецькій резиденції у Слов’янську.
Виставка проходитеме в рамках проекту "Межа". Проекти пройшли шлях від дослідження міста, занурення у контекст соціального, мистецького та економічного життя Слов’янська – до перетворення у фізичну форму – сам твір мистецтва. В своїх роботах митці намагалися знайти точки дотику між Сходом та Заходом.
Свої роботи представлять: Марго Дідіченко, Богдан Мороз, дует "Krolikowski Art", група «ТхТ» (Валерія Тарасенко, Станіслав Толкачов та Олександра Халепа), Оксана Чепелик.
«Під час реалізації проекту "Межа" дослідження меж, фізичних, у вигляді кордонів, особистих, стало дослідженням можливостей. Митці, які брали участь у резиденціях, працювали зі своїми стереотипами та стереотипами жителів Ужгорода та Слов'янська. У рамках фінальних виставок ми запросимо всіх бажаючих подумати, як сприймати ці особливості різних регіонів як силу, те, що може об'єднувати, а не роз'єднувати країну», - розказує одна з кураторів проекту Женя Кулеба.
Мистецький проект «Межа» виник, щоб знайти та розібратися у протилежних «світоглядних» позиціях та поглядах на події жителів Сходу та Заходу. Митці досліджували брак діалогу між людьми з різних частин України та між поколіннями загалом. Проходив проект у форматі короткострокових резиденцій заради діалогу із жителями віддалених міст України — Слов’янська та Ужгорода на тему самого поняття «межа». У резиденціях створювали умови, за яких люди визначали свої межі та говорили про них. Така резиденція – це експеримент, дослідження та набуття досвіду. Головною метою проекту була спроба відповісти на питання: Що є межею? Якщо говоримо про межу, то чи потрібно її перетинати? Що буде, якщо відмовитись від межі? Кожен із митців дав свої відповіді на запитання та відобразив своє бачення поняття «межа».