Слов'янці стали менше довіряти шахраям

Завдяки профілактичній роботі поліції, кожен п’ятий житель Слов'янська і району вже не вірить «телефонним» шахраям.

Згідно зі статистикою Слов'янської поліції, з початку вересня жертвами шахраїв стали 24 місцевих жителя, у той же час шістьом вистачило розсудливості відмовитись від телефонних послуг по «розблокуванню рахунки» та «перевірці даних банківської карти» - цим вони змогли зберегти свої накопичення.

У Слов'янський відділ поліції надійшло повідомлення від одного з жителів міста, з рахунку якого незаконним шляхом було знято 6,5 тисяч гривень. 38-річний чоловік розповів, що отримав СМС-повідомлення з наступним текстом: «ваша карта буде заблокована банком» і вимога негайно передзвонити за двома вказаними номерами (один з них мав київський код, а інший належав одному з мобільних операторів).

Довірливий громадянин вчинив згідно з інструкціями - подзвонив невідомому, який представився «працівником вашого банку» (при цьому самої назви установи він так жодного разу і не назвав) й попросив назвати йому дані з банківської карти. Чоловік повідомив всю необхідну інформацію, а незабаром із здивуванням читав СМС-ки, в яких говорилось про зняття грошей з його рахунку.

Це був вже 24-й випадок телефонного шахрайства за участю «співробітників банків», зареєстрований слов'янськими правоохоронцями з початку осені. Потерпілі всі як один пригадували, що у стані стресу не помічали явних ознак «липи»: шахраї не називали їх імені, місця проживання та назви банку, та й самі СМС-повідомлення були надто «універсальними» - судячи з усього, вони розсилались навмання.

Однак, знайшлись й такі, хто був готовим до спілкування зі зловмисниками. Шестеро жителів Слов'янська та району повідомили в поліцію про те, що не повірили шахраям, які їм телефонували. Останні, як правило, не витримували одного-двох навідних запитань й намагалися як найскоріше закінчити розмову.

Поліція продовжує інформування громадян про дії шахраїв. Інформація про різні види подібного виду правопорушень поширюються у вигляді спеціальних листівок та наклейок, повідомляється місцевим жителям (у першу чергу, пенсійного віку) при подворовому та поквартному обходах, публікується у засобах масової інформації.

Слов'янський відділ поліції

Донецькій області