Слов’янське районне управління ДСНС інформує

Знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна практично скрізь: в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобні вибухівки, що можуть з’явитися на вулицях міста визначити набагато складніше.

Тому, фахівці Слов’янського районного управління ДСНС рекомендують батькам обов’язково проводити з дітьми бесіди щодо поводження з невідомими та вибухонебезпечними предметами.

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.

До вибухонебезпечних предметів відносяться:

• вибухові речовини — хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів.

• боєприпаси - вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для поразки живої сили супротивника. До боєприпасів відносяться:

- бойові частки ракет;

- авіаційні бомби;

- артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);

- інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни);

- ручні гранати;

- стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, карабінів, автоматів тощо).

• піротехнічні засоби:

- патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні);

- вибухові пакети;

- петарди

• ракети (освітлювальні, сигнальні);

- гранати;

- димові шашки.

• саморобні вибухові пристрої - це пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення:

- саморобні міни-пастки;

- міни сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

Як правило, при знаходженні серійних мін, снарядів, гранат дорослі люди негайно викликають фахівців, які убезпечують район і знешкоджують небезпечні знахідки в установленому порядку. Інша справа – діти. Природна цікавість спонукає їх на страшні експерименти. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, в школу. Тому так важливо пояснити наслідки подібних дій, навчити правилам поведінки у таких ситуаціях.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

- Наближатися до предмету;

- Пересувати його або брати в руки;

- Розряджати, кидати, ударяти по ньому;

- Розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

- Приносити предмет до дому, у табір, школу.

Необхідно негайно повідомити службу порятунку (по тел.101) та поліцію (по тел.102), або дорослих про знахідку!

Пам'ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків, пов'язаних звибуховими пристроями - грубе порушення елементарних правил безпеки. Знешкодити вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть тільки підготовлені фахівці після виведення людей з небезпечної зони. При виявленні підозрілого предмета, негайно повідомте про це в Службу порятунку за номером 101 і правоохоронні органи за телефоном 102.

Слов’янське районне управління ДСНС