Звідки пішло свято 1 травня, і що в цей день святкують в інших країнах

Травневі свята останнім часом стали темою для багатьох сварок і дискусій. Але звідки пішло свято всіх трудящих і що в цей день святкують в інших країнах?

1 травня в Україні будуть відзначати День солідарності трудящих, або, як його ще називають, День весни і праці.

День солідарності трудящих відзначають у 54 країнах світу, про це повідомляє МЗС України. Зокрема, вихідним святковим днем ​​на державному рівні або святковим, але робочим, 1 травня встановлено в Німеччині, Аргентині, Бразилії, Венесуелі, Гаїті, Гайані, Гватемалі, Гондурасі, Еквадорі, Домінікані, Кубі, Колумбії, Коста-Ріці, Мексиці, Панамі , Парагваї, Перу, Сальвадорі, Сурінамі, Нікарагуа, Уругваї, Чилі, Австрії, Бельгії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Італії, Кіпрі, Латвії, Ліхтеншнейні, Литві, Люксембурзі, Португалії, Словенії, Фінляндії, Франції, Швеції, В'єтнамі, Камбоджі , Індонезії, Ірані, Казахстані, Киргизстані, Китаї, Малайзії, Тіморі, Філіппінах, Пакистані, Сінгапурі, Таджикистані, Афганістані, Тайланді і Японії.

Окрім того свято праці є в США, Канаді і на Ямайці, але воно відзначається в інші дні.

Незважаючи на те, що свято 1 травня асоціюється у багатьох з радянським минулим, започаткували його набагато раніше. Першими з вимогами поваги виступили робочі Австралії 21 квітня 1856 року. З тих пір це свято в Австралії стало щорічним. Трошки згодом чиказькі робітники вийшли на страйк, вимагаючи зменшення робочого дня. Однак мирний мітинг 1886 року закінчився кровопролиттям і жорстокими сутичками з правоохоронцями. За кілька років після цього Паризький конгрес ІІ Інтернаціоналу в пам’ять про ці події постановив, що кожного року 1 травня будуть проводитись мирні демонстрації робітників. Ініціативу підхопили багато Європейських країн та США. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччині, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і деяких інших країнах. Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби.

Також існувало поняття "маївка". З 1917 року так називали нелегальні зібрання революційно налаштованих робітників, які зазвичай влаштовувались за містом. Перша маївка в Україні відбулась 1890 року у Львові. Біля міської ратуші зібрались 4 тисячі робітників, які вимагали 8-годинний робочий день, заборонити використання дитячої праці та нічної праці жінок. Сьогодні "маївкою" називають другий день травневих свят, коли люди зазвичай влаштовують гуляння на природі.

Окрім того травневі свята мають язичницьку історію. Колись давно італійці поклонялися богині родючості та землі Майї, тому і назвали останній місяць весни на її честь. А перший його день був святковим, щоби весняна польова праця не була даремною. Такі щорічні гуляння поширились Європою. Однак із розповсюдженням християнства церква почала боротись з такими язичницькими звичаями.

В Середньовіччі в цей день святкували Вальпургієву ніч. Люди вірили, що саме в цю ніч різна нечисть влаштовує шабаші. Щоби вберегти себе від відьом та нечистої сили, люди розпалювали багаття і співали всю ніч пісень.

В Україні ж цей день присвячують солідарності зі всіма робітниками світу і боротьбі за їх права.

Крім того, в Казахстані це свято єдності народу Казахстану, в Литві - день матері, у Кореї - день народження Будди, у Франції - День конвалії, в Іспанії цей день називається Зелений Сантьяго і є святом квітів і закоханих.

Отож, історія дня 1 травня дуже довга і сягає минулих століть. Цей день є важливим майже в кожній країні світу.

Але як провести свята - кожен обирає сам. Головне - використати вихідні дні з користю і насолодитися відпочинком.