У четвер, 16 березня, в Платформі ініціатив "Теплиця" за ініціативи руху "Сильні громади" відбудувся круглий стіл «Аналіз рівня ефективності місцевого самоврядування Слов’янська»
В заході взяли участь громадські активісти, депутати міської ради, представники виконавчих органів та ЗМІ.
В ході круглого столу між представниками влади та громадськості відбулася предметна дискусія, яка окреслила подальші шляхи взаємодії влади і громадськості в процесі впровадження реформ у Слов’янську.
Під час круглого столу координатор руху “Сильні громади” Богдан Красовський представив результати аналізу діяльності Слов’янської міської ради за чотрима напрямками - щодо відкритості бюджетного процесу, енергоефективності міста, місцевих нормативно-правових актів та якості взаємодії місцевої влади та громади.
За словами Богадана Красовського відбулась плідна дискусія.
- Представники влади розпитували про причини кожного втраченого за методологією балу. Певна річ, з чимось вони були згодні, а до деяких зауважень віднеслись скептично. Однак попри різні погляди на ситуацію відбувався діалог між владою і громадою, а це головне, - зазначив організатор круглого столу.
Громадськість під час круглого столу представляли голова “Слов’янської Січі” Василь Хоменко, голова організації “Гуртом Слов’янськ” Олександр Беліменко та інші.
Варто також відзначити інтерес, який проявили представники Слов’янської міської ради до заходу.
Зокрема, з представників влади в роботі круглого столу взяли участь заступник Слов’янського міського голови Юрій Підлісний, начальник фінансового управління Ігор Ковальов, начальник управління інвестицій, енергоефективності та зовнішніх відносин Слов’янської міської ради Андрій Рубан та його заступник Олександр Корчма, депутат від фракції “Самопоміч” Дмитро Кочуков, голови депутатських фракцій у міській раді Слов’янська - “Аграрної партії” Сергій Пустовіт, “БПП-Солідарність” Ігор Жиров та фракції “Наш Край” Олексій Яковленко.
Представники фракції "Опозиційного блоку" круглий стіл проігнорували.
Нагадаємо. як повідомлялося раніше, команда руху «Сильні громади» провела аналіз діяльності органів місцевого самоврядування Слов’янська з використанням 166 параметрів методології “Ефективність роботи місцевого самоврядування” за наступними напрямками:
- наявність, доступність та актуальність інструментів взаємодії влади та громади;
- наявність, доступність та актуальність локальних нормативно-правових актів, які гарантують та підвищують участь громадян у процесах прийняття рішень;
- стан впровадження та реалізації концепції енергоефективності;
- стан відкритості та прозорості бюджетного процесу.
Дослідження проводилося у 16 містах Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей.
Сама ж структура методології містила набір індикаторів, які розроблені на підставі як вимог законодавства України так і сучасних ефективних практик взаємодії громад і місцевого самоврядування.