У неділю, 26 лютого, в парку "Шовковичний" відбудуться народні гуляння з нагоди свята Масляної. Окрім інших святкових локацій в цей день в парку працюватиме зона, де можна ознайомитися з народними ляльками та навіть власноруч спробувати виготовити їх.
Даний захід під назвою "Масляна для дітей" в рамках свята Масляної для слов'янців організовує організація Місто-Сад, що є автором проекту з відновлення парку "Шовковичний".
- Ми познайомимо вас з таким різновидом народних ляльок, як ляльки з соломи. Лялька з соломи – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг. Усі елементи одягу ляльки з соломи є символічними: спідниця уособлює землю, сорочка — три часи: минулий, теперішній і майбутній, головний убір — очіпок, стрічка чи хустка — зв’язок із небом. Українська лялька тим унікальна, що вона — така ж, яка була тисячі років тому! Найдавніші — глиняні — сягають доби Трипілля, - повідомляють організатори у Фейсбук.
В наш час ляльок роблять з соломи, лика, осики, сіна, очерету, трави, льону, листя кукурудзи.
З давніх давен у кожній родині вона виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері - прародительниці та зв’язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок і сакральних істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років. Скільки існує людство, стільки років цій іграшці, яка повинна була дитину заспокоїти, нагодувати і зберегти. Виготовляючи цей сакральний предмет, жінки вкладали у неї свою енергію, певні думки і побажання. Ляльку передавала мати дочці, коли віддавала до іншого роду, а дочка, у свою чергу, своїй дитині. Це ніби ниточка, яка зв’язувала увесь рід.
Наші пращури вірили, що лялька є посередником між живими та тими, хто ще народиться. Тому на заміжжя дівчини разом із рушниками і сорочками в скриню до приданого клали ляльки. Робили їх дуже ретельно: одягали в українське народне вбрання як наречену, плели вінок на голову і обов’язково «додавали» нареченого — мусила бути пара. Відразу після одруження тими ляльками бавилися — вважалося, що так швидше народяться діти.