Маєш право знати: найважливіші рішення Слов'янської міськради у листопаді

Аналітики руху "Сильні громади" провели моніторинг знакових політичних подій та найважливіших рішень 17-ї сесії Слов'янської міської ради 7-го скликання, що відбулася 9 листопада. На цій сесії депутатки від "Оппоблоку" утворили нову депутатську групу "Жінки за мир", а фракція “Самопоміч” вимагала справедливості в земельних питаннях. В свою чергу голова фракції “Наш Край” закликав знайти винних у розкраданні майна “Словкурорту”. Окрім цього, депутати прийняли низку рішень, які безпосередньо впливатимуть на житя всієї громади.

Поки російська агресія проти України на Донбасі триває, представники "Опозиційного Блоку" продовжують привчати слов'янців до миру. Одразу після відкриття пленарного засідання сесії, міський голова Вадим Лях зачитав подання про утворення в Слов'янській міській раді нової депутатської групи "Жінки за мир". 

Нову депутатську групу очолила депутат міської ради від "Опозиційного Блоку" Ольга Преображенська. Під час свого виступу вона заявила, що новоутворена депутатська група збирається займатися виключно соціально-гуманітарними питаннями та запропонувала всім охочим подавати свої пропозиції.

Депутат від фракції "Об’єднання Самопоміч" Ольга Алтуніна під час свого виступу поставила перед депутатами питання про створення тимчасової контрольної комісії для проведення інвентаризації договорів строкового особистого сервітуту (користування міською землею) та здійснення контролю щодо сплати підприємцями коштів до міського бюджету за користування такими договорами. Питання було депутатами підтримане.

Під час звіту керівника Слов'янської місцевої прокуратури Володимира Шилова щодо роботи підпорядкованого йому відомства за 9 місяців 2016 року, депутат Ольга Алтуніна поставила головному прокуророві міста питання стосовно правомірності, на думку прокурора, укладання в місті договорів сервітуту, а також чи законні відповідні рішення міської ради.

- Скажіть будь ласка, це законні будуть ці рішення, якщо ми зараз їх проголосуємо? - запитала Ольга Алтуніна у прокурора.

На це прокурор Володимир Шилов відповів: "Виходячи з того, що всі договори сервітуту аналогічні, по двум з них вже пройшли дві інстанції господарського суду, який сказав однозначно, що дані рішення про виділення сервітуту є незаконними, оскільки фактично це договір аренди. Вони повинні бути у формі договору аренди. Це позиція моя як прокурора, тому, нинішні договори сервітуту повинні бути оформлені як договори аренди", - зазначив керівник прокуратури.

Проте,  не дивлячись на дане зауваження прокурора, сесія підтримала два рішення щодо укладання договорів сервітуту з фізичними особами підприємцями Холявкою Мариною Анатоліївною та Семенець Артемом Сергійовичем.

В свою чергу, голова фракції "Наш Край" Олексій Яковленко виступив із закликом утворити тимчасову контрольну комісію у справі масового демонтажу та вивезення металу з території Словкурорту, а також запропонував звернутися до голови Донецької ОДА та прокурора Донецької області з цього приводу. Ця пропозиція також була підтримана депутатами.

В Слов'янську буде «Безпечне місто»

За ініціативи СБУ та Донецької ОДА депутати врешті прийняли міську Програму забезпечення громадського правопорядку та безпечного середовища життєдіяльності «Безпечне місто» на 2016-2018 роки, розробниками якої виступили депутатська фракція "Самопоміч", начальник відділу інформаційного забезпечення міської ради В'ячеслав Самохвалов та головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами Ірина Коноваленко.

Одним із напрямків реалізації Програми є створення автоматизованої системи відеоспостереження в місті, в яку будуть об’єднані всі міські камери зовнішнього (внутрішнього) контролю (спостереження) та інші елементи системи безпеки об’єктів усіх форм власності.

Зокрема, Програма передбачає обладнання засобами відеоспостереження загальноосвітніх та дошкільних учбових закладів, спортивних майданчиків, інших об’єктів соціальної інфраструктури, а також сприяння приєднанню банків, комерційних структур, підприємств, організацій та установ міста до системи автоматизованого відеоспостереження міста. 

Керуватиме програмою профільний заступник міського голови Дмитро Сіваш, а виконавцями програми, окрім міського відділу Національної поліції, стануть також телекомунікаційні підприємства, Слов'янська міська рада та навіть комунальне підприємство "Зовнішнє освітлення".

Обсяг фінансування програми з міського бюджету передбачено в сумі 470 тисяч гривень.

Здібні діти та обдарована учнівська молодь зможуть отримувати спеціальні стипендії міської ради

Зокрема, депутати своїм рішенням затвердили Положення "Про персональні стипендії Слов’янської міської ради здібним дітям та обдарованій учнівській молоді". Бюджетні кошти на ці цілі має передбачити міський відділ освіти.

Згідно Положення, персональні стипендії здібним дітям та обдарованій учнівській молоді призначатимуться щорічно розпорядженням міського голови за поданням відділу освіти. Сума стипендії складатиме 500 гривень, проте протягом одного року її одночасно зможуть отримувати не більше 6 осіб.

Чергові зміни до бюджету міста

Депутати в чергове відкоригували статті видатків міського бюджету. Було прийняте рішення внесення змін до рішення міської ради від 10.02.2016 № 17-VI-7 "Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку території Слов’янської міської ради на 2016 рік" (із змінами та доповненнями). Зі змінами можна ознайомитися тут а також тут.

Оновлено перелік об’єктів та заходів житлово-комунального господарства, фінансування яких у 2016 році буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку Слов’янська

Депутатами прийнято рішення "Про внесення змін до рішення міської ради від 10.02.2016 № 14-VI-7 "Про затвердження Переліку об’єктів та заходів житлово- комунального господарства, фінансування яких у 2016 році буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку м. Слов’янська" (із змінами). Також депутати внесли зміни до рішення міської ради від 29.07.2016 № 40-ХІІІ-7 "Про затвердження Переліку об’єктів житлово-комунального господарства м. Слов’янська, які у 2016 році пропонується фінансувати за рахунок коштів державного бюджету".

Депутати збільшили штат виконавчих органів

Рішенням "Про внесення змін до рішення міської ради від 25.05.2016 № 15-ХІІ- 7 "Про затвердження структури виконавчих органів міської ради та загальної чисельності працівників апарату міської ради та її виконавчих органів у новій редакції" (зі змінами) депутати збільшили загальну чисельність працівників Слов'янської міської ради до 328 осіб.

Відтепер Вадим Лях матиме на одного заступника більше

З 14 листопада новим заступником Вадима Ляха став колишній заступник міського голови, чиновник з багаторічним стажем Віктор Воропаєв, який представляє політичну партію "Наш Край". Проект рішення про його призначення також міститься на сайті міської ради. Окремим рішенням про оплату праці депутати визначили оклад та надбавку нового заступника міського голови.

Парк "Шовковичний" відтепер матиме власну землю

В рамках виконання спільного проекту міста Слов'янська та Агентства США з міжнародного розвитку, депутати підтримали виділення парку власної землі, проголосувавши за рішення "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування Комунальному підприємству "Парк культури і відпочинку". Таким чином парк матиме майже 16 гектарів власної території, яка юридично відтепер буде закріплена саме за парком.

Є шанс на покращення ситуації зі світлофорами та дорожніми знаками в місті

Сесія міської ради також підтримала два запити депутата Дмитра Кочукова "Щодо виділення коштів для розробки проектів організації дорожнього руху" та "Щодо поновлення роботи по передачі засобів регулювання дорожнього руху у власність громади м. Слов’янська і виділення коштів на придбання нових світлофорних об’єктів". Депутати підтримали ці рішення, а відповідно є шанс на повернення світлофорного господарства Слов'янська у комунальну власність громади міста.

Денис Бігунов, Координатор руху "Сильні громади"