У Центральній бібліотеці Слов'янська відбудеться вулична акція-презентація до Дня народження Василя Шкляра

10 червня з 11 до 14 години Центральна бібліотека запрошує усіх шанувальників українського слова взяти участь у вуличній акції-презентації «Випробування зміцнюють дух і ведуть до життя». Акція приурочена до дня народження найбільш титулованого із сучасних українських письменників «літературного вікінга, легіонера, який завжди готовий до текстових походів і зіткнень з образно художніми стихіями» Василя Шкляра.

Три літературних майданчика одночасно будуть діяти на території бібліотеки і за її межами, - пише на своїй сторінці у Facebook Валерия Здыбель.

Перший – відео-майданчик, розташований в фойє першого поверху бібліотеки, буде розповідати глядачам, відвідувачам бібліотеки про життя та творчість Василя Шкляра, його громадську діяльність «мовою» буктрейлерів та відопрезентацій.

На другому майданчику, на сходах бібліотеки, будуть відбуватися голосні читання. Бібліотекарі за допомогою творчого мікрофону розкажуть про історію написання особливо резонансних творів пана Василя – «Ключ» (1999), «Залишенець. Чорний ворон» (2009), «Маруся» (2014), «Чорне сонце. Дума про братів азовських» (2015) та прочитають уривки з цих романів. Усі охочі зможуть долучитися до голосного читання творів Василя Шкляра.

На третьому майданчику, якій буде розташовано біля Соборної площі, на вас чекає велика книжкова виставка з літературними новинками. Ви відкриєте для себе багато нових імен та зрадієте вже знайомим, улюбленим авторам.

На цей час читальна зала вийде за межи Центральної бібліотеки та познайомить вас з цікавинками періодичних видань.

ДОВІДКА. Василь Шкляр - один із найвідоміших,читаних і «містичних» письменників сьогодення,«батько українського бестселера». Закінчив філологічні факультети Київського й Єреванського університетів. З 1988 до 1998 р. займався політичною журналістикою, бував у «гарячих точках». Василь Шкляр — найбільш титулований із сучасних українських письменників. Він автор таких книг, як "Перший сніг" (1977), "Живиця" (1982), "Праліс" (1986), "Ностальгія" (1989), "Тень совы" (1990), "Ключ" (1999), "Елементал" (2001), "Кров кажана" (2003), Залишенець. Чорний ворон (2009), Маруся (2014), Чорне сонце. Дума про братів азовських (2015) та ін. Василь Шкляр здобув кілька літературних премій: Гран-прі конкурсу гостросюжетного роману «Золотий бабай», премії столичних журналів «Сучасність» та «Олігарх», премію міжнародного конвенту фантастів «Спіраль століть» та ін.. Із них його найулюбленіша – «Автор, чиїх книжок найбільше викрали з магазинів». До речі, він поділів її з Любко Дерешем. Очолив видавництво «Дніпро», в межах якого здійснює видання своїх переводів-адаптацій зарубіжної та вітчизняної класики («Декамерон» Бокаччо, «Тарас Бульба» М. Гоголя, «Повія» П. Мирного) — у скороченому вигляді й сучасною мовою, без архаїзмів, діалектизмів і т. ін. Але найсуттєвіші "дивіденди" автору приніс його детектив 99-го року «Ключ» (Гран-прі конкурсу "Золотий Бабай", премія журналу "Сучасність", премія журналу "Олігарх", "Спіраль століть").