Сьогодні, 21 травня, у Слов'янську відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки на честь капітана ЗСУ, загиблого в небі над Слов'янськом воїна АТО Ігоря Грішина. Дошку встановили на будівлі загальноосвітньої школи №13, де колись навчався герой.
Меморіальна дошка виготовлена та встановлена за ініціативи Інституту національної пам’яті. 20 пам'ятних знаків на честь борців за незалежність України буде відкрито у Луганській та Донецькій областях до кінця 2016 року. Перше відкриття відбулось сьогодні саме у Слов'янську. На церемонії були присутні представник УІНП Павло Подобєд, заступник міского голови Юрій Підлісний, в.о. начальника відділу освіти, сестра загиблого Героя, його військові побратими, а також учні та викладачі ЗОШ №13.
Ігор Грішин народився 11 січня 1975 року у Слов'янську. Після закінчення школи №13 Ігор Грішин продовжив навчатись по військовій спеціальності у Київському національному університеті, а далі у 2002-2006 роках навчався в Інституті післядипломної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка за спеціальністю «Правознавство».
Коли Слов'янськ було захоплено російськими терористами, він не навагаючись пішов добровольцем у Зброєні сили України. Служив бортовим авіаційним техніком вертолітної ланки 16-ї окремої бригади армійської авіації 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України. 2 травня 2014 року під час патрулювання Слов'янська гвинтокрил Мі-24, на якому служив капітан Ігор Грішин, було збито ворогом з ПЗРК. Ігор та його побратим загинули на місці, третій член екіпажу потрапив до полону. У героя залишились дружина та дві доньки 1995 та 2005 року народження. 20 червня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня посмертно.
"Саме завдяки таким людям як Грішин, для яких присяга та слово честі не просто гарні слова, сьогодні у Слов'янську можна спокійно вийти на двір. Пенсіонери одержують пенсії, працюють школи, ходить громадський транспорт, люди одержують нормальні атестати про освіту які визнаються в світі - все це саме завдяки таким людям, як Грішин. Там де є сьогодні Збройні сили України, там сьогодні є нормальне життя. Думаю, кожен, хто був у Слов'янську під час окупації, у цьому переконався. Тому сьогодні відкриваючи цю дошку я в першу чергу звертаюсь, школярі, до вас: ідучи до школи, звертайте увагу на цю дошку. Це не просто шматок каменю. Це пам'ятний знак реальному чоловіку, який віддав за Україну, за свою сім'ю, за рідний Донбас найдорожче - власне життя. Якщо такі люди будуть для нас дороговказом, повірте, Україна зміниться", - зазначив представник Інституту національної пам'яті Павло Подобєд.
Як зазначив директор загальноосвітньої школи №13 Анатолій Погорєлов, наразі ця меморіальна дошка один із етапів великої роботи по вшануванню пам'яті всіх героїв, що загинули за Україну. Восени 2015 року у шкільному музеї був відкритий стенд присвячений герою АТО Ігорю Грішину. Надалі школу №13 чекає велика робота щодо оформлення музейної кімнати, домопоже в якій Український інститут національної пам'яті, такі патріотичні організації, як Асоціація дослідників військово-історичної спадщини "ПЛАЦДАРМ" та волонтери і небайдужі громадяни України.