У День довкілля голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський заклав алею пам’яті ім. Олекси Тихого за участю міських голів Донеччини.
У висадці алеї на території навчально-виховного закладу №14 у с. Олексієво-Дружківка, в якому працював український дисидент, взяли участь міські голови Краматорська, Слов’янська, Костянтинівки, Дружківки, син Олекси Тихого Володимир, представники прикордонної служби України, патріотична громадськість.
«Життя Олекси Тихого – як майже 60-річний набат, який закликав українців згадати своїх пращурів, згадати своє коріння та усвідомити, що наш український дух повинен бути тут», - підкреслив Павло Жебрівський.
Олексій Тихий народився на Донеччині у 1927 році, помер в ув’язнені, у тюремній лікарні м. Пермь. За своє життя був правозахисником, дисидентом, мовознавцем, членом Української гельсінської групи та виступав на захист української мови.
У 1956 році його заарештували «за антирадянську агітацію та пропаганду» і засудили на 7 років таборів і 5 років позбавлення громадянських прав. Літературна і правозахисна діяльність Олекси Тихого стала причиною його другого ув’язнення у лютому 1977 р. Цього разу він був позбавлений волі на 10 років, відбував покарання у Мордовії.
Під час звернення до присутніх на заході з вшанування пам’яті дисидента Павло Жебрівський повідомив, що дав завдання головам Слов’янська, Краматорська, Дружківки, Олексієво-Дружківки та Костянтинівки перейменувати вулиці задля створення єдиного проспекту ім. Олекси Тихого, який пролягатиме крізь ці населені пункти.
«У Олексієво-Дружківці, Слов’янську та Краматорську вулиці вже перейменували, у Костянтинівці та Дружківці розгляд цього питання триває. Такого проспекту, який охоплює 5 населених пунктів, немає, напевно, у всьому світі. Будуть питання з нумерацією, але я думаю, що ми це вирішимо. Ми маємо славити героїв України і Донеччини», - наголосив очільник ОДА.
Після посадки дерев Павло Жебрівський відвідав музей української історії та культури в школі №14 та лишив учням пам’ятний запис у книзі спогадів.