22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну незалежну Українську державу.
У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».
День Соборності – це привід ще раз нагадати, що Крим і Донбас – це Україна, а Незалежність і Соборність є фундаментальними цінностями та запорукою існування Української державності.
В цей день всі ми повинні прагнути до Єдності та порозуміння, адже саме в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети, про яку мріяли і за яку гинули багато поколінь українців – сильної й неподільної, вільної й демократичної, багатої європейської України.
Слов`янська міська рада звертається до всіх релігійних організацій Слов’янська з пропозицією провести вранці 22 січня 2016 року в своїх культових спорудах молебні та помолитися за відновлення Соборності всіх українських земель.