Вже за багаторічною традицією 9 листопада в нашій державі відзначається День української писемності та мови на честь літописця Нестора.
Для нації мова – це зв’язок поколінь, шлях до самоствердження. Нерідко саме слово відігравало вирішальну роль, творило історію людства. Ним можна згуртувати, а можна посіяти смуту.
Свого часу українська мова пережила і дикунський циркуляр царського міністра Валуєва, і ганебний Емський указ 1876 року. Історики нараховують 22 заборони української мови, з них 8 - у радянський час.
Мені б хотілося, щоб сьогодні мене почули всі мешканці Донецької області, по обидва боки лінії розмежування! Ми переживаємо важкі часи, але сила нації, як і мови, гартується у випробовуваннях. І відзначення такого свята - це визнання ролі української культури в процесі пробудження та формування національної свідомості.
Учити мову свого народу, користуватися нею потрібно з малих літ, лише тоді в державі виростають покоління патріотів. Як не згадати глибинну мудрість, що мова вмирає не тоді, коли її не вчать інші, а тоді, коли нею перестають говорити ті, хто її знає.
Українці, бережіть рідну мову, адже це скарб нашого народу, заради збереження якого ми пройшли крізь терни!
Голова Донецької облдержадміністрації,
керівник обласної військово-цивільної адміністрації
Павло Жебрівський