Міська влада
20:26, 23 червня 2016 р.
Слов’янськ другий у рейтингу відкритості міських рад Донеччини
Міська влада
Європейська інтеграція України передбачає розвиток високих стандартів демократії, аби кожен громадянин міг вільно користуватися своїми правами. Належний рівень відкритості органів влади є одним з інструментів, які це забезпечують. Експерти руху “Сильні громади” вирішили перевірити, наскільки Слов’янська міська рада разом з іншими місцевими радами Донеччини відповідає критеріям відкритої державної установи. Для цього ми провели дослідження, оцінивши рівень відкритості, а також прозорості та ефективності комунікації місцевих рад за 132 критеріями. А 22 травня в Платформі ініціатив “Теплиця” відбувся круглий стіл, на якому і було презентовано відповідне дослідження, згідно з яким, Слов’янськ посів друге місце за критерієм прозорості після Бахмута. На третьому місці у рейтингу прозорості - Покровськ.
Передусім, під час дослідження рівня відкритості Слов’янської міської ради аналітики руху “Сильні громади” проаналізували, наскільки доступною для громадян є визначена законом та інша корисна публічна інформація у приміщенні місцевої ради та на офіційному веб-сайті Слов'янської міськради. А також проаналізували, які нормативно-правові документи місцевого рівня за фактом забезпечують механізми відкритості Слов’янської міської ради.
Для початку ми завітали до будівлі міськради Слов’янська.
Тут на першому поверсі ми виявили інформаційний стенд, де міститься основна інформація про графік прийому депутатів, закріплення депутатів за виборчими округами, належність депутатів до постійних чи тимчасових комісій та органів міської ради, графік прийому міського голови та його заступників.
На інформаційному стенді наявна також довідка про порядок отримання доступу до публічної інформації, порядок подання звернень відповідно до Закону України “Про звернення громадян”, а також інформація про порядок надання первинної безоплатної правової допомоги.
Стенд
Також читайте: Время – деньги або Дорогий піар Вадима Ляха за рахунок коштів платників податків Слов’янська.
Стенд2
Відкритість
В той же час на стенді не виявилося інформації про дату та час проведення наступних пленарних засідань сесії міської ради, як не знайшлося інформації і про належність депутатів до тієї чи іншої фракції.
Відсутня в приміщенні ради і наглядна інформація про нормативно-правову базу, що регламентує діяльність органів місцевого самоврядування.
Проте, дещо ліпша ситуація з оприлюдненням інформації на офіційному веб-сайті міської ради. Тут знаходимо вичерпну інформацію про депутатів ради, бачимо наявність постійно оновлюваного блоку новин про роботу міської ради, розділи оголошень та документів, а також розділ тижневого плану роботи ради, міського голови, його заступників та виконавчих органів.
У той же час, на сайті відсутні біографії міського голови Вадима Ляха та секретаря міської ради Жана Кіма, а інформація про заступників міського голови, не кажучи вже про їхні біографії, відсутня на сайті взагалі.
Також не вказаний на сайті персональний склад виконавчого комітету ради, відомості про комунальні підприємства, організації та установи, що належать Слов'янській міській раді.
Немає на сайті і паспорту міста.
В стадії формування сторінка
В розділі ж “Регламент” знаходимо лише його застарілу редакцію, датовану періодом ще попереднього скликання - квітнем 2015 року. Відсутня на сайті інформація і про первинну безоплатну правову допомогу для громадян.
Проте, значною на наш погляд проблемою в плані забезпечення механізмів відкритості в Слов’янську, є відсутність нормативно-правової бази для проведення громадських слухань, громадських експертиз, консультацій з громадськістю, загальних зборів громадян, втілення місцевих ініціатив, звітування міського голови, виконавчих органів та депутатів місцевої ради.
Не прийнято в Слов’янську і Статут громади, а також не розроблено і не прийнято Генерального плану міста.
Мінуси по відкритості
Інфографіка
Тому, як бачимо, в плані нормативно-правового забезпечення механізмів відкритості Слов’янськ має дуже значні проблеми. Проте одним з найбільших плюсів в плані відкритості є достатньо вільний порядок відвідування громадянами засідань міської ради, її постійних комісій та засідань виконавчого комітету і ця норма закріплена в новому Регламенті ради.
Тож мусимо підсумувати, що в плані відкритості, Слов’янська міська рада за нашою методологією набрала 50 балів з 90 можливих і знаходиться серед 8 оцінюваних міст Донеччини на другому місці по відкритості після Бахмута. Та наступному матеріалі ми розкажемо вам яке місце займає Слов'янськ в рейтингу прозорості та ефективності комунікації.
Також читайте: E-Data в Слов’янську. Частина 1: закриті інвестиційне управління та комунальні підприємства
Денис Бігунов, координатор руху “Сильні громади” у Слов’янську
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:30
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня
17:06, 19 грудня
15:32, 21 грудня
11:41, Вчора
live comments feed...
Коментарі